Kinesiotaping

 

Kinesjotaping jest metodą terapeutyczną, która polega na oklejaniu odpowiednich części ciała specjalnymi plastrami, które dzięki swym elastycznym właściwościom nie ograniczają ruchomości. Ponad to są wodoodporne, nie zawierają leków i latexu. Mogą być stosowane zarówno u dorosłych jak i dzieci. Dzięki właściwościom wodoodpornym mogą być używane nawet do pięciu dni, również przez pacjentów korzystających z fizykoterapii.

Kinesiotaping pomaga zniwelować problemy w obrębie narządu ruchu. Działanie kinesiotapingu polega na zmniejszeniu dolegliwości bólowych mięśni oraz stawów co wiąże się z poprawą motoryki, jak również usuwaniu obrzęków limfatycznych. Terapia poprawia przepływ krwi i limfy dzięki czemu powstają korzystniejsze warunki do regeneracji miejsc objętych procesem chorobowym.

Obecnie znajduje szerokie zastosowanie w wielu specjalnościach klinicznych takich jak: ortopedii, pediatrii, reumatologii, neurologii, traumatologii narządu ruchu, chirurgii oraz w terapii wad postawy ciała u dzieci i młodzieży.

Oferujemy Państwu aplikowanie plastrów przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Cena: 30,00 – 50,00 zł
(w zależności od rodzaju schorzenia)